Keskustelujen arkisto

Kirjoittaja

Aihe: Ankkiksen Viestimaraton: Kausi 6

(833 viestiä)
Kreach
Loistava plogi Yksi virhe sattui: viimeisessä lauseessani tarkoitin TALLImestaruutta :)
Pullasorsa
(klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi)

Rankingia? Ja dekkarilta hyvä blogi. :)

// Ei täsmälleen samanlaisena. Sitä paitsi en näe mitään väärää tilastojen laittamisessa, kun aiheena on viestimaraton. :)
Aku Vankka
Hiano ploki once again.

Vai että on sorsa mennyt laittamaan viestiinsä ihan kunnolliset pistetilastot ja vielä luettelon neloskauden talleista täsmälleen samanlaisena kuin se luki neloskauden topikin avausviestissä. Onko noiden tilastojen kopioiminen viestiin aivan sallittua? Olisi mukavaa saada Salwukalta vastaus mahdollisimman pian, koska täytyy myöntää että omastakin viestistäni löytyy noita kauden lopputuloksia, vöördistä siis, en ole julkaissut niitä pätkiä vielä. Olisi siis kiva saada vastaus mahdollisimman pian, niin voisin sitten poistaa ne jos ne eivät ole sallittuja. Mutta jos ovat, niin hyvä niin.
Salwer1st/
Lainaus käyttäjältä: Aku VankkaHiano ploki once again.

Vai että on sorsa mennyt laittamaan viestiinsä ihan kunnolliset pistetilastot ja vielä luettelon neloskauden talleista täsmälleen samanlaisena kuin se luki neloskauden topikin avausviestissä. Onko noiden tilastojen kopioiminen viestiin aivan sallittua? Olisi mukavaa saada Salwukalta vastaus mahdollisimman pian, koska täytyy myöntää että omastakin viestistäni löytyy noita kauden lopputuloksia...

Ei ole sallittua. Kuten on säännöissä erittäin selkeästi mainittu, tekstin kopioiminen on kiellettyjä. Mikäli Käntty on kirjoittanut taulukot itse, ne pysyvät, mutta ainakin hän saa heivata tallikopiot mäkeen ja kirjoittaa vaikka itse uudet.
Aku Vankka
Minä ainakin kirjoitin ne kauden lopulliset pistetilastot samanlaisina, kuin ne ovat itse topikeissa, mutta kirjoitin ne täysin itse, sillä kun testasin kopioida ne, vöördi vähän alkoi sekoilemaan, en tiedä miksi. Mutta siis nuo pistetilanteet on sallittua laittaa, jos ne on itse kirjoitettu?
Imfromfinland08
Rankingia kaivattaisiin. :)

(klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi)
Pullasorsa
(klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi)

Jatkuu... Kaikki on nyt itse kirjoitettua. :) Pahoittelut.
$MCD
(klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi)

Jatkuu tietysti ;)

//Rankingiä pliis!
wierii2
Kun kerran kaipasitte:

1.Imfromfinland08: 28 873
2.Pullasorsa: 21 641
3.$MCD: 15 896
4.Eltharion: 9 419
5.Aku Vankka: 8 045
6.Karhula: 5 532
7.Niketin: 2 549
8.Hermanni313: 1 352

Aika vähäinen osallistujamäärä takaa sen, että paljon viestejä tulee loppukirissä. ;)
Karhula
(klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi)

Jatkuu...

///Kappalejako Eltharion, kappalejako...
Eltharion
Juu, minulta saatte luultavasti odottaa jatkoa lauantaihin opiskelukiireiden takia. Saattaa ennemmin tulla silti jotain ulos...Kokosinpa nyt viestini vihdoin yhdeksi kun kone taas toimii  (klikkaa näyttääksesi/piilottaaksesi) Edit: kyllähän se viesti sieltä tupsahti ja tästä lähtien luultavasti taas yhdessä osassa
Jatkuu...
Pullasorsa
Lainaus käyttäjältä: Salwer1st/Pistetilanne 1/6:

1. Kirja, WF, 12,5p.
2. Aku Vankka, MM, 10p.
3. Mattiii, PA, 8p.
.
.
.

Miksi ihmeessä kirjalla on 12,5 pistettä, vaikka voitosta saa 10 pistettä? ;)
wierii2
Lainaus käyttäjältä: PullasorsaLainaus käyttäjältä: Salwer1st/Pistetilanne 1/6:

1. Kirja, WF, 12,5p.
2. Aku Vankka, MM, 10p.
3. Mattiii, PA, 8p.
.
.
.

Miksi ihmeessä kirjalla on 12,5 pistettä, vaikka voitosta saa 10 pistettä? ;)

Kaudella 4 käytetty pistetaulukko:

1. sija: 12p.
2. sija: 10p.
3. sija: 8p.
4. sija: 6p.
5. sija: 5p.
6. sija: 4p.
7. sija: 3p.
8. sija: 2p.

Sehän otettiin muuten tälle kaudelle taas käyttöön. Eli pisteet ovat oikein. :)
$MCD
No ensinnäkin Viestimaratonin ylläpito antoi kirjalle 0,5 pojoa koska ylitti 50 000 merkin rajan. Lopuista kahdesta pisteestä ei ole hajuakaan :-/

//Näemmä wierii ehti ensin. No selvenipähän tämäkin asia ;D
Pullasorsa
Lainaus käyttäjältä: Salwer1st/Sääntö 3: Pistelasku

§1: Pisteitä saa: voitto: 10 pistettä
2. sija: 8 pistettä
3. sija: 6 pistettä
4. sija: 4 pistettä

Joko en osaa lukea, minulta on mennyt jotakin ohi, tai Salwer on kämmännyt sääntöjen kanssa.