Keskustelujen arkisto

Sivuja: 1 2
Kirjoittaja

Aihe: Aku Ankan kirjastokiertue

(23 viestiä)
Anonymous
Apua! Eihän Ankkiksella ole lainkaan keskustelua tästä. Jos et tiedä yhtään mistä puhun niin käy Aku Ankan sivuilla

Onko kukaan käynyt täällä? Miltä vaikutti? Muita mielipiteitä?
Anonymous
En ole käynyt kun ei varmaan ole vielä ollut Helsingissä. Koskas se tulee Helsinkiin tietääkö joku, kun en jaksa nyt kaivaa sitä Akkaria tuolta hirveestä kasasta.
Anonymous
Tuossa yllä on se linkki. Sieltä näkee kuvia ja ajankohdan ja määränpään
Anonymous
Voihan peruna! Se tulee vasta kesäkuussa Uudenmaan kirjastoon.
Eikun odottamaan.
Anonymous
Menen varmaan sinne kun se tulee Tampereelle.
EetuL
Niin, enpä nyt menä, kun Espoossa asun jo.

Niin ja kiertue ei tule Helsinkiin, koska Akkari näyttely oli vuoden siellä.
Barksi
Lahdessa saatan käydä, vaikka Helsingissä asunkin.
squid
Ehkäpä, Barks, näemme siellä, sillä minäkin menen Lahdessa käymään. :)
July
Nyt kun alan miettiä asiaa, voisin ehkäpä minäkin käydä katsomassa tuon jossain.. Mahdollisesti Lahdessa, kerta kummitätikin asustelee sielläpäin. Saa nyt vähän katsoa miten löydän aikaa.
squid
Tuleppa vain tänne.....jos vain uskallat
Anonymous
Noitten kuvien: http://www.akuankka.fi/tekemista/kirjas ... ia/?d=5277 perusteella ei kyllä paljo kiinnosta,paljon pienempi kuin luulin,vain pari jotain hattua ja muuta sälää,pikkutelkkkari ja jotain julisteita ja joku pirtämisnurkkaus.Että silllei.
Jenni
No, mutta voihan siellä silti piiipahtaa :D Itse olen menossa Lahteen, luultavasti 3. päivä kesäkuuta, taitaa olla ainoa päivä kun pääsen.. Se on kylläkin viimeinen koulupäivä, mutta onhan siinä koko iltapäivä aikaa :/ Täytyy kyllä tarkistaa sekin miten kirjasto on auki..

Ihmettelin listaa katsellessani, että miksei siinä ole Helsingin kirjastoakin (millä nimellä ikinä kutsutaankaan), mutta nyt selveni sekin, eli johtuu siitä Päivälehden museon Aku-näyttelystä.. Mutta eikös siitä ole ensikesänä jo kaksi vuotta?

Tulipa pitkä viesti.. Joka ei kylläkään sisällä paljon mitään. [:

Kehtaako sinne mennäkkään, Akkarin sivuilla olevissa kuvissa kaikki oli alle kymmenvuotiaita.. xD
Anonymous
Joo-o kuvista päätelleen pirskeet on tosi köyhät, kun siellä ei ole edes ketään piirtäjää mukana. Tuntuu, että tämä on vain joku Akkarin mainoskikka vasta lukemaan oppineillle. No samapa tuo on piipahtaa.
Anonymous
Ja sais olla ehkä vähän pidempi,kun oon just Tampereen aikana viikon Madeiralla,eikä oikeen muualle pääse.
Anonymous
Kävin paikan päällä ja sanon että jos se tuottaa minkäänlaista vaivaa käydä siellä niin jätä välinn. Se oli täysin onneton. 10m*15m huoneeseen oli laitettu muutama Aku Ankka-esine ja sitten oli väliseiniä joissa oli kaikkea tietoja. Nii ja sitten vielä Kari Korhosen 7min DVD sarjakuvan piirrosta
Sivuja: 1 2