Keskustelujen arkisto

Sivuja: 1
Kirjoittaja

Aihe: Lehden uudistukset 2004

(9 viestiä)
Heka
Mitä pidätte lehden uudesta muodosta 2004 lähtien.
Kuplakisa, laatikko, jossa tekijätiedot?
Itse pidän uudesta muodosta, tosin tekijälaatikko vie liikaa tilaa :(.
Anonymous
Hyviltä näyttää uudistukset. Se laatikko on siisti ja hyvä, että kannen piirtäjä lukee. Tää kuukauden klassikko vaikuttaa kans tosi hyvältä. Uusimmassa se oli se Touhon ensi esiintyminen.
Anonymous
Lainaus käyttäjältä: eza90Hyviltä näyttää uudistukset. Se laatikko on siisti ja hyvä, että kannen piirtäjä lukee. Tää kuukauden klassikko vaikuttaa kans tosi hyvältä. Uusimmassa se oli se Touhon ensi esiintyminen.
Asiaa!
Touhon ensiesiintyminen oli hyvä, muutenkin kuukauden klasikko on hyvä idea!

Arvosana uudistukselle: 9
Leo
Mainioita nuo uudistukset. Miten niin apinalaatikko vie tilaa? Tänäänkin se oli ihan viimeisimmillä sivuilla...

Taskarinkin uudistukset oli hyviä; harvinaisempien hahmojen esittelyjä alkusivuilla ja Aku Ankan nettisivuilla on sellainen "uusin taskari boksi".

Roope-sedän uudistuksiin en ole kummemmin perehtynyt.
Shinkansen
Mitä? Onko taskareissakin jotakin mullistavaa sitten viime aikojen?
Täytyypä käydä ostoksilla. No, vaihtelu ei kai ole pahasta, ehkä taso on taas nousussa
Leo
Ei mitään mullistavia, mutta siinä ennen tarinoita on sellainen sivu "tämän kirjan hahmoista" joissa hieman selitetään taustoja.
submin
Sielä tekijäboksin oikeessa alalaidassa on joku random quote kyseisestä lehdestä. Esim tässä uusimmassa oli joku "Ihmettelet varmaan miksi seisoin päälläni" tjsp.
Leo
Voi. Submin...
Se on kuplakisa! Meneppä sivulle www.akuankka.fi ja lue sieltä Ilta-pulua! Se on näes kupla-kisa...
submin
Lainaus käyttäjältä: Leo LehtinenVoi. Submin...
Se on kuplakisa! Meneppä sivulle www.akuankka.fi ja lue sieltä Ilta-pulua! Se on näes kupla-kisa...

Ahah, kiva kun kerrottiin myöhään kuin ei milloinkaan! :-O
Sivuja: 1