Keskustelujen arkisto

Sivuja: 1 2 3
Kirjoittaja

Aihe: Hakkereita Ankkiksessa! (Syökää silliä!)

(31 viestiä)
Frodo
Eipä tässä muuta voi kun sanoa, että REPS:D
Anonymous
:D Todella hyvä aprilli pila.... :D Jopa ylläpitäjien nimet ovat muuttuneet ja entisen julyn avassa lukee "Sääntö natsi" REPS*
Vaari
Jos ei muuta niin ainakin raipanpyörittäjät saivat kuolleen spämmipalstan takaisin henkiin. Eipähän tämä tosiaan ole sieltä pahimmasta päästä, esimerkiksi pari vuotta sitten deviantARTissa oli erittäin mielenkiintoinen järjestely, ja tänä vuonna kuulemma pistetty paremmaksi. Eipä ollut vielä viime yönä valmista, ja tuntuu siltä etten sinne tämän päivän aikana eksykään. Voi langeta melkoinen dissausaalto muutoin. :'D
Mac Ducky
Lainaus käyttäjältä: DJ RelaElikkäs kerroin tästä jutusta ehdotus (sille Klovni Klovni) ja se kolmas persoona käski ilmoittamaan että eivät tiedä mitään tapahtuneesta. Toivotaan että saadaan selvitettyä asiat. Luettuani sinun ja JuIyn antoisat keksut, niin luulisin että ölet ihan tosissasi tämän suhteen. :D Täällä mitään hakkereita ole, jos olisi niin veikkailisin, että tämä paikka olisi vähän pahemmassa jamassa.
kirja
Onneksi aprillipäivä on pian ohi.

Olin tallentanut arvosteluni alun Ankkikseen, mutta se on lukukelvoton. => Odotusta huomiseen, jotta sanasensuurit poistuvat.

Tunnistakaapa esimerkiksi tämä:
Kannessa ei ole mainio idea ja se ei ole täysin omassa sarjassaan, mutta färssi ei ole tehty liian yksinkertainen.
Kannessa on mainio idea ja se on täysin omassa sarjassaan, mutta...

~kirja
Peetukka
Aletaanpa testata pääsiäispilan kestävyyttä torstaina.

Tämä foorumi on ankkisylläpitäjien topic. Tieto ehkä ylläpidon, en ole varma. :D
Salwer1st/
Hehheh, July, hehheh. Suorastaan repesin tälle. Heh.

Säälittävää...

Oli tosi kiva ylläri sitten vielä kun kone sammui kun tulin tänne. Luulin että jotkut trollit on vallannu Ankkiksen ja lyö viruksia kaikille käyttäjille.
Peetukka
Aprillipilan tarina Ankkiksessa ei ole ylläpitäjien idea. ;)
Imfromfinland08
Ankkis on muuttunut, aivan mahtava uudistus tämä! ;D
Vaari
Lainaus käyttäjältä: Mac DuckyTäällä mitään hakkereita ole, jos olisi niin veikkailisin, että tämä paikka olisi vähän pahemmassa jamassa.Samaa meinasin tuossa päivemmällä sanoa mutten viitsinyt turhaan. Toki tämä voisi aivan hyvin olla tyystin ulkopuolisten tekosia, mutta miksi? Uskokoon ken tahtoo, mutta venähtänyt ja ehkä hiukan sormikkaasta karannut läppä hela jupakka.

Pakko vielä sen verran puuttua että muistakaa nyt viimein mitä hakkeri lopulta tarkoittaa. Täällä sellaisia pyörii useampikin ihan ylishommissa, mutta krakkeri olisi saman tien pahanteossa jos paikalle eksyisi.
July
Eli oikein hyvää huhtikuun toista päivää kaikille ankkislaisille ja kiitos ja anteeksi eilisestä käytännönpilasta. Kuten kaikki varmasti huomasivat, olimme leikkineet hieman sanasensuurin kanssa yön pitkinä tunteina.
Pila poiki useita valituksia ja muutama ihminen oli oikeasti huolissaan hakkerien hyökkäyksen suhteen (ja kyseisen pelon ruokkimisesta pyydän miljoonasti anteeksi :D).

Tässä topicissa siis kooste aprillipäivänä kirjoitetuista viesteistä aikajärjestyksessä.
Anonymous
Lainaus käyttäjältä: JulyEli oikein hyvää huhtikuun toista päivää kaikille ankkislaisille ja kiitos ja anteeksi eilisestä käytännönpilasta. Kuten kaikki varmasti huomasivat, olimme leikkineet hieman sanasensuurin kanssa yön pitkinä tunteina.
Pila poiki useita valituksia ja muutama ihminen oli oikeasti huolissaan hakkerien hyökkäyksen suhteen (ja kyseisen pelon ruokkimisesta pyydän miljoonasti anteeksi :D).

Tässä topicissa siis kooste aprillipäivänä kirjoitetuista viesteistä aikajärjestyksessä.

Taisitte saada muutaman henkilön lähteen sanasensuurin takia... (en tarkoita itseäni)
Vaari
Lainaus käyttäjältä: JulyKuten kaikki varmasti huomasivat, olimme leikkineet hieman sanasensuurin kanssa yön pitkinä tunteina.
Pila poiki useita valituksia ja muutama ihminen oli oikeasti huolissaan hakkerien hyökkäyksen suhteen (ja kyseisen pelon ruokkimisesta pyydän miljoonasti anteeksi :D).
Koska täällä itsekin pyörin paljon juuri öiseen aikaan, olin hyvin perillä tapahtumista. Itse sain parhaat naurut lukiessani päivän mittaan kertyneitä viestejä joissa kuviteltiin jotain oikeasti tapahtuneen... Hyvät ihmiset, on toisaalta kannattavaa ottaa joitakin asioita todesta jottei kadu jälkeenpäin, mutta välillä kannattaa myös miettiä mihin uskoo. Tämä nyt oli selvää alusta asti, en ole järin herkkäuskoinen tällaisten suhteen - varsinkaan huhtikuun alkaessa. :D

Lainaus käyttäjältä: natsimummoTässä topicissa siis kooste aprillipäivänä kirjoitetuista viesteistä aikajärjestyksessä.Pilanaikaisista ehkä, mutta tuo viimeinen postini oli toimitettu tämän päivän puolella. ;D

Lainaus käyttäjältä: RelaTaisitte saada muutaman henkilön lähteen sanasensuurin takia... (en tarkoita itseäni)Suoraan sanoen tyhmää lähteä tällaisen vuoksi. Todistaa vain henkilön ehdottomuutta. Tämä on paikka jossa suorastaan vaaditaan huumorintajua, ja jos luuli oikeasti "hakkereiden" (vihaan tuon termin väärinkäyttöä [eli nyt itseänikin...o_O]) livahtaneen lastentarhan aidan yli, saa syyttää vain itseään.
Anonymous
Lainaus:Suoraan sanoen tyhmää lähteä tällaisen vuoksi. Todistaa vain henkilön ehdottomuutta. Tämä on paikka jossa suorastaan vaaditaan huumorintajua, ja jos luuli oikeasti "hakkereiden" (vihaan tuon termin väärinkäyttöä [eli nyt itseänikin...o_O]) livahtaneen lastentarhan aidan yli, saa syyttää vain itseään.
Jonkun pitäisi tehdä jokin pilafoorumi missä olis ton tyyliset pilasensuurit. :D Ei muutakun kirja hommiin.
souffleur m
Lainaus käyttäjältä: VaariLainaus käyttäjältä: RelaTaisitte saada muutaman henkilön lähteen sanasensuurin takia... (en tarkoita itseäni)Suoraan sanoen tyhmää lähteä tällaisen vuoksi. Todistaa vain henkilön ehdottomuutta. Tämä on paikka jossa suorastaan vaaditaan huumorintajua, ja jos luuli oikeasti "hakkereiden" (vihaan tuon termin väärinkäyttöä [eli nyt itseänikin...o_O]) livahtaneen lastentarhan aidan yli, saa syyttää vain itseään.
No onhan se mautonta muutella toisten viestejä pelkässä pilailutarkoituksessa! >:( Meni peräti yksi päivä Ankkiksen käyttäjänä hukkaan! Että hyvästi vaan ja syökää silliä... Ai niin, aprillipäivähän meni jo...

Missäs se teidän huumorintajunne oikein mahtaa olla? ;D
Sivuja: 1 2 3