Keskustelujen arkisto

Sivuja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Kirjoittaja

Aihe: Kurmeloisen ankat

(182 viestiä)
Kurmeloinen
Kiitän
KoDo
Vau kylläpä on hienoja. En itsekkään pysty piirtäämään noin hyviä.
Kurmeloinen
Hmmhmm, tämmöistä ajankuluksi tänään piirsin... suurin osa hahmoista meni kyllä pilalle syystä sun toisesta (ainakin tussauksessa ryssin monta kertaa), mielestäni ehkä vasemman alanurkan Aku on onnistunein. Kumma juttu kun piirustustyyli muuttuu koko ajan... no toivottavasti edes parempaan suuntaan. On kyllä liian pitkä aika kun viimeksi olen Ankkoja piirrellyt. ;E

http://www.geocities.com/korvapaa/-ankat--.jpg[/img]

Heeh.. just kattelin, että montaa aiempaa kuvaa ei enää ole, olen tainnut epähuomiossa poistaa niitä... no ehkä parempi niin, aika kauheita ne oli.
squid
Mutta niiden avulla kaikki näkisivät kehityksen....
Kurmeloinen
Joo, no oon oikeastaan vahingossa poistanut ne kuvat, enkä sen koommin ajatellut että ne katoaa tietty täältäkin :) Yritän laittaa ainakin ne kuvat takaisin, jotka vielä koneeltani löytyy.
korri
Kivalta näyttävät uusimmat kuvat...tuo suupielen koukku on kyllä kovin liioiteltu, erityisesti Hannulla ja keskellä olevalla Akulla. Samoin Hannun ja Iineksen pupillit tuntuvat hieman häiritsevän suurilta...Iineksessä tuntuu olevan jotain muutakin pientä häikkää, en nyt vain oikein hahmota mitä.

Mutta yleisesti ottaen erittäin mainioita kuvia.
Kurmeloinen
Korri, osuit aika asian ytimeen :). Iineksellä on kyllä vikaa päässä, aluksi meinasin jättää sen kokonaan pois, mutta annoin sitten olla.
KoDo
Ihan hienoja, mutta keskimmäinen Aku, Hannu ja Iines näyttivät vähän oudoilta :)
Kurmeloinen
Antakaa anteeksi, en oo piirtänyt oikeasti pitkään aikaan Ankkoja, ja pitää aloittaa harjoittelu uudestaan alusta, pientä haparointia on tässä vaiheessa :D
juketsu
No nuohan ovat aivan todela hyviä :)
TKal
Hienoja kuvia! Liioitellut suupielen koukut tuovat omaperäisyyttä kuviin.
Kurmeloinen
Ahihi... no joku fiilistelykuva vaan piti tehdä, ei sen enempää... sanokaa kuitenkin jotain :)

http://www.geocities.com/korvapaa/woot-color1.jpg[/img]
juketsu
Jes, samaa laatujälkeä, mitä aiemmin. Ei hitsi kun osais piirtää noin :D
Kurmeloinen
Hehe, kiitän :P
KoDo
Muuten hieno, mutta silmät ovat vieläkin oudot.
Sivuja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13