Keskustelujen arkisto

Sivuja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Kirjoittaja

Aihe: Rubiinivarkaus

(340 viestiä)
Dewey
++kirja

Juu eli huomisen olen pois tästä pelistä. (:
akuankka1313
Lainaus käyttäjältä: Dewey++kirja
Lihavoinnilla kiitos.
Dewey
Lainaus käyttäjältä: akuankka1313Lainaus käyttäjältä: Dewey++kirja
Lihavoinnilla kiitos.

Eihän viestejä saanut enää muokata, vai saiko?? Vai onko se näin tarkkaa.... :)
Kreach
Laita uuteen viestiin. Lihavointi pitää kyllä olla. =)
Dewey
++kirja

Siinäpä se nyt. (:
Karhula
Perusteluja, kenties?
Dewey
No vaikuttaa juuri pahikselta kaiken taknikoinnin keskellä.. tosin jos onkin hyvis niin sitten tuli aika iso virhe.. Itse siis olen hyvis. (:
Toke
Oma ääneni menee kirjalle. Voi tulla vikatikki, mutta alussa on aika vaikeaa. Kirja on kuitenkin omilla listoillani kaikkein epäilyttävin.

++kirja
Ankkaristi
Laihat perustelut Deweylla ja muutenkin voisi kertoa hieman miksi Deweyta ei äänestettäisi, koska tätä menoa minä luulen häntä pahikseksi. Ei riitä vain sanoa, että on hyvis, vaan pitää se todistaa. Voisin kysyäkin häneltä pari kysymystä (huom. vain Deweylle):

Miksi sinua ei äänestettäisi (kerro monella lauseella)? Millä perustein kirja on mielestäsi pahis (monella lauseella)? Kuinka aktiivisesti aiot pelata? Minkälaista pelityyliä käytät?

Ja kirjakaan ei voi kiistää näitä yksilökysymyksiä henkilölle, joka saattaisi olla pahis. Ei siinä ole mielestäni mitään huonoa. Ja mielestäni kysymyksiä voisi tehdä muillekin yksittäisille henkilöille, jos joku haluaa.

Tokekin voisi näihin vastata.
Dewey
No okei, olen Aku. Nyt kuitenkin lähden pois, enkä ehdi vielä vastailla noihin, katsotaan myöhemmin. (:
Ankkaristi
Lainaus käyttäjältä: DeweyNo okei, olen Aku. Nyt kuitenkin lähden pois, enkä ehdi vielä vastailla noihin, katsotaan myöhemmin. (:
No, olisihan tämän voinut nyt hieman aikaisemmin kertoa, mutta mukavampaa olisi ollut vastata noihin kysymyksiin... Miten vain. Aku tiedetään, entäs Hannu, ehkäpä wierii tai Bomber, en tiedä tosiaan...
Vähän turhahan viesti tämäkin... :-/
Toke
Lainaus käyttäjältä: AnkkaristiLaihat perustelut Deweylla ja muutenkin voisi kertoa hieman miksi Deweyta ei äänestettäisi, koska tätä menoa minä luulen häntä pahikseksi. Ei riitä vain sanoa, että on hyvis, vaan pitää se todistaa. Voisin kysyäkin häneltä pari kysymystä (huom. vain Deweylle):

Miksi sinua ei äänestettäisi (kerro monella lauseella)? Millä perustein kirja on mielestäsi pahis (monella lauseella)? Kuinka aktiivisesti aiot pelata? Minkälaista pelityyliä käytät?

Tokekin voisi näihin vastata.

No kiitos, vastataanpa.
Ensiksi: Miten voi todistaa olevansa hyvis? Ei mitenkään. Kuka tahansa voi väittää olevansa hyvis.
Toiseksi: Kirja ei välttämättä olekaan pahis, mutta olen epäillyt noita hänen viestejään...Kukaan ei voi tietää, kuka on kukin, jostain on lähdettävä.
Kolmanneksi: Miksi Ankkaristi itse puolustat koko ajan kirjaa?
Ankkaristi
No kiitos, vastataanpa.
Ensiksi: Miten voi todistaa olevansa hyvis? Ei mitenkään. Kuka tahansa voi väittää olevansa hyvis.
Toiseksi: Kirja ei välttämättä olekaan pahis, mutta olen epäillyt noita hänen viestejään...Kukaan ei voi tietää, kuka on kukin, jostain on lähdettävä.
Kolmanneksi: Miksi Ankkaristi itse puolustat koko ajan kirjaa?[/quote]
Voit todistaa olevasi hyvis kirjoittamalla paljon viestejä, joista näkee, että olet hyvis. Se ei ole helppoa, mutta asiaa ei ainakaan auta, että jokainen sanoo pelkästään olevansa hyvis.
Nyt tuli sitten hieman perusteluja, joita kaipasinkin. Vähän tarkennusta haluaisin, mutta kyllä nuokin ihan hyvät perustelut olivat.
En puolusta kirjaa, vaan vaadin perusteluja, koska jos niitä ei anna voi olettaa henkilön olevan pahis, joka vain salavihkaa yllyttää hyviksiä mukaansa äänestämään samaa henkilöä. Vaadin perusteluja yhtä paljon kaikilta, jotka äänestävät jotakuta. Kirjaa vastaan voin myös saada itsekin syitä äänestää häntä, jos annatte perusteluja. Ja viimeisenä voin sanoa, että kirjaa ei voi äänestää hänen pelitapansa vuoksi, joka joitain taitaa hieman epäilyttää...

Ja mitäs Toke näihin sanoo?
Ducker97
Olen La 18.7 pois. Teen nyt sen mitä olen jo hetken meinannutkin. kirja voi olla hyvis, mutta pahiksena taktiikallansa hän on pelastautunut monta kertaa. kirjalla kun on todella hyvä taktiikka. Saimmeko ensimmäisen pahiksen kiinni?

++kirja
Pullasorsa
Itse äänestän nyt.

++Ducker97

Ei ole kunnon perustelu äänestää toista vain hyvän taktiikan vuoksi. Toki itsekin epäilen kirjaa, mutta jos hän on hyvis, hänestä on enemmän hyötyä kuin sinusta. Anteeksi, mutta se on totta. Myönsit itsekin olevasi keltanokka.
Sivuja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23